Mgr. Ivana Svobodová


Životopis

Pracovala jsem v neziskové organizaci o.s. InternetPoradna.cz jako manažerka, v jejímž rámci jsem vedla kurzy jógy pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Asi od roku 2011 jsem začala vést samostatně kurzy jógy v Centru Vitality Olomouc. Vedla jsem také kurz jógy a mimijógy pro maminky po porodu v Mamajóze a relaxační cvičení ve Snoezelenu. Nyní jsem na druhé mateřské dovolené a chystám se pokračovat ve vedení cvičení zejména pro maminky čerstvě po porodu.

Specializuji se zejména na kurzy cvičení pro začátečníky a mírně pokročilé, které přizpůsobuji konkrétně lidem, kteří navštěvují danou lekci. Zvládám vést cvičení gravidjógy i po porodu s miminky. Spíše než na výkon a náročnost pozic se zaměřuji na prevenci bolestí zad a posilování hlubokých svalů břicha a okolo páteře. Po porodu také na pánevní dno a břicho. Vše samozřejmě s důrazem na to, aby se protáhlo a posílilo celé tělo a zrelaxovala se v průběhu cvičení i mysl.

 

Vzdělání a absolvované kurzy

Vystudovala jsem sociální práci na CMTF Univerzity Palackého Olomouc (Bc.) a následně při zaměstnání obor "řízení neziskových organizací" na FHS Univerzity Karlovy v Praze. V rámci jógy jsem roky navštěvovala od roku 2005 jako účastník a později jako zástupný lektor kurzy jógy Bc. Jany Kvapilové v Centru vitality Olomouc. V rámci praxe jsem absolvovala kratší víkendové kurzy pod vedením Jany Kvapilové, Dalibora Štědroňského, Shivy Shankara, kurz Jógové terapie a kurz dynamické jógy Zuzany Valouškové (metoda vyvinutá Geofrey Deveraux). Mám také cvičitelský kurz lektora jógy III. stupně (Unie jógy).

 

Reference

1) "Ahoj Ivčo,

kurzy jógy vedené Tebou mě zaujaly hned první hodinu (byla to moje vůbec první hodina jógy v životě :o), protože jsou vedeny profesionálním a přátelským přístupem. Každému z nás si se věnovala individuálně, abychom se pozice naučili správně a tempo bylo přizpůsobené všem účastníkům – na tom se mi líbilo to, že jsi u některých pozic ukázala navíc i její další (pokročilejší) možnost a komu to už tělo dovolilo, vyzkoušel. Jako nejpřínosnější hodnotím to, že hodiny byly spojené i s úvodním uvolněním, dechovými cvičeními a meditacemi, vše jsi vysvětlovala logicky a hlavně i zdůrazňovala to, na co je určitý způsob dýchání nebo konkrétní ásany dobré, protože člověk celé cvičení a vztah k jóge pěstuje nejen tělesně, ale i srdcem (každého může zajímat více a méně zaměření na určitou oblast (co posiluje imunitu, co je dobré vynechat při nachlazení, co omlazuje apod…) a tím se zvýší i jeho zájem a motivace :o). Osobně se mi velmi líbily i moudrosti na závěr cvičení, vždy nějaký citát k zamyšlení, který byl po cvičení a uvolnění silným nakopnutím k dalšímu rozvoji! Děkuji za seznámení s jógou!

Ivet"

2) "Několik let jsem chodila do kurzu Pohodové jógy, které jsi vedla v centru Vitality. Bylo to pro mě hodně příjemné. Mám tělesné postižení, tak je pro mě náročnější vybrat si cvičení, které by mi vyhovovalo. Ve Tvém kurzu se mi líbil Tvůj individuální přístup ke každému. Při pro mě náročnějším cviku jsi mi vždycky nabídla alternativu, kterou jsem zvládla. Dobré byly relaxace před a na konci hodiny, vždy jsem si mohla odpočinout, prodýchat se a obnovit síly.  Přiblížila jsi mi pestrý svět jógy. Díky za to. Andy"

3) "Cvičení s paní Ivanou Svobodovou mi přináší více než jen zdroj pravidelného pohybu. Je to odreagování fyzické i duševní, kdy můžete prostě jenom být, vnímat pohyby vašeho těla, cítit hluboký klid uvnitř sebe a načerpat nové síly. Odcházíte odpočatí a máte chuť a sílu dokončit všechny úkoly, která vás čekají ve zbývající části dne. Závěrečná relaxace a myšlenka vás přiměje vážit si věcí, které v životě máte a podívat se na věci i z jiného úhlu pohledu. Není to jen cvičení, je to pohlazení na těle i duši. Jana"

Zájmy

Mým největším koníčkem je trávit volné chvilky se svým synem Vašíkem (narozen 11/2012) a dcerkou Alžbětkou (narozena 7/2015), které mi přinášejí hodně radosti i výzev pro vnitřní rozvoj. :-) Ráda čtu, nyní zejména literaturu ohledně respektující výchovy dětí. Vedle toho se ráda věnuji cvičení a buddhistické meditaci. Velkou výzvou jsou pro mě také vaření a domácí práce.

Osobní motto

"Raději méně, ale pořádně."